Ledovce a třítisícovky na dosah "Tyroly"

Ötztálské a Stubaiské Alpy v Tyrolsku mají jedno společné. Příroda se tu opravdu vyřádila. Právě tady zažijete pochod snů. Budeme se pohybovat na pomezí těchto dvou krásných velehor, nabízejících dechberoucí pohledy na ledovce a jako bonbonek přenocujeme na třetí nejvýše položené chatě Rakouska v magické výšce 3 000 metrů!

TERMÍNY:    6 dnů s grandiózními výhledy na zaledněné vrcholy

22.07. 2018 - 27.07. 2018 (5 nocí) / ZRUŠENO


09.08. 2018 - 12.08. 2018 /  OBSAZENO
* zkrácená verze 3 noci / program platí od třetího dne 


První den se vypravíme do známého lyžařského městečka Sölden. Místní bus nás vyveze vysokohorskou silnicí k našemu noclehu, penzionu na italské straně, kde se můžete kochat výhledy na jižní Tyrolsko a krásně se u toho aklimatizovat. Silnice spojuje Rakousko a jižní Itálii několika cik caky, hranicí mezi těmito zeměmi je sedlo Timmelsjoch se 2509 metry.

Druhý den nás čeká cesta snů v tom nejhlubším slova smyslu. Přátelé, je to let první třídou. Nejdříve stoupání údolím Timmelstal, které nás navede na luxusní hřebenovku, možná tu nejluxusnější na celém šírém světě. Nabídne opravdu grandiózní výhledy na Ötztálské a Stubaiské Alpy včetně zaledněných velikánů jako jsou Wildspitze, Zuckerhütl, Weisskugel a další známé tváře. Uvidíte prostě všechno, co se vidět dá. Místama narazíme na vzdušné pasáže, kde je potřeba jistého kroku. Chata Brunnenkogelhaus 2738 m, která na nás bude čekat v cíli je postavena na místě přímo kochacím. Čas na trase cca 7 hod.

Třetí den sestoupíme do malebného údolí Windachtal 2000 m. Zde začneme náš výstup k chatě Siegerlandhütte do výšky 2710 m. Cesta údolím vede po travnatých pěšinách v doprovodu dobytka a šumějící vody v závěru s kamenitým výstupem až k chatě. Pěškobus nám zabere cca 6-7 hod.

* První den / zkrácená verze vyjedeme místním busem do malebného údolí Windachtalu, kde začneme stoupat k chatě Siegerlandhütte do výšky 2710 m. Cesta vede po travnatých pěšinách v doprovodu dobytka a šumějící vody v závěru s kamenitým stoupáním až k chatě. Pěškobus nám zabere cca 4,5 hod.

Čtvrtý den se pokocháme ranním výhledem a vyrazíme objevovat další krásy, tentokrát Stubaiských Alp. Cesta bude ve znamení uzounké pěšiny na úpatí třítisícových velikánů. Po fotopauze u horského jezírka následuje výstup na vaši první třítisícovku Gamsplatzl 3018 m. Šutry, kameny, cesta necesta a dál už to znáte. Po výstupu budete odměněni nóóbl výhledem z místa, které v Tyrolsku nemá obdoby. Vězte, že budete chtít zůstat! 
V dohledu se nám také objeví náš další nocleh, chata Hildesheimerhütte 2899 m, k níž se dostaneme pohodovým tempem za 4-5 hod. Tento den berte jako odpočinkový.

Pátý den nás čeká nejnáročnější výstup z celého treku. Od chaty začneme stoupat po užší skále směr Stubaiský ledovec, kde si pomůžeme přidržením ocelového lana. Po krátkém úseku přejití ledovce následujeme směrovku Hochstubaihütte 3174 m. Cesta vede klesáním a stoupáním, kolem jezírek přes schody do nebe až k naší chatě.
Po zaslouženém výstupu vás čeká ráj na zemi, který můžete vychutnávat s Radlerem v ruce. Komu zbude energie, vystoupá si na blízký vrchol Hoher Nebelkogel 3211 m s grandiózním výhledem. Čas na cestě 6-7 hod.

Šestý den se po noci v oblacích vydáme zpět k autu. Nečekejte ovšem nudnou cestu dolů, pořád bude na co koukat. Při brzkých ranních sestupech se v přírodě odehrává dokonalé kino! Celkem sestoupáme 1200 m. U statků vyčkáme na bus, který nás odveze zpět do Söldenu k autu. Odjezd do ČR kolem poledne.

 • Výlet je těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti černé směrovky). Trek vyžaduje každodenní plnou koncentraci a vytrvalost včetně odolné psychiky při zhoršení počasí. 

 • Převýšení:
  1. den 0 m,
  2. den nahoru 1200 m dolů 300 m,
  3. den nahoru 700 m dolů 700 m,
  4. den nahoru 600 m dolů 400 m,
  5. den nahoru 900 m dolů 650 m,
  6. den dolů 1200 m

  * zkrácená verze 3 noci
  1. den nahoru 700 m,
  2. den nahoru 600 dolů 400 m,
  3. den nahoru 900 m dolů 650 m,
  4. den dolů 1200 m


 • Vhodné pro horaly, kteří dbají o fyzičku a nebojí se adrenalinu. 

"TYROLY"

6 100 Kč

"TYROLY" zkrácená verze 3 noci


4 800 Kč

zahrnuje:
horského průvodce v malé skupince 6 osob, fotodokumentaci, špunty do uší

nezahrnuje:
5x ubytování na chatě, stravu, dopravu, 2x místní bus ( 10 EUR/ 5 EUR)

* zkrácená verze nezahrnuje 3x ubytování na chatě, stravu, dopravu,
2x místní bus (10 EUR/ 10 EUR)

ubytování osoba/noc + polopenze (platí se na místě v EUR).
Doporučuji dokoupení polopenze. Při nošení vařiče a zásob jídla v těžkém batohu budete na umření již druhý den.
Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA.Penzion Hochfirst    27 EUR vč. snídaně, večeře výběr z lístku od 10 EUR
Brunnenkogelhaus  28 EUR, polopenze 29 EUR
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Siegerlandhütte       24 EUR (členové alpenverein 14 EUR) + polopenze 30 EUR  
Hildesheimerhütte   19 EUR (členové alpenverein 9 EUR) + polopenze 27 EUR
Hochstubaihütte      22 EUR (členové alpenverein 12 EUR) + polopenze 28 EUR 

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, Plzeň.
Praha odjezd 08:00 hod
Praha návrat cca 20:00 hod

* zkrácená verze 3 noci
Praha odjezd 05:30 hod
Praha návrat cca 20:00 - 21:00 hod

Máte zájem zažít dovolenou jinak? Neváhejte rezervovat!    

Rádi byste darovali tento trek blízké osobě? Darujte poukaz...