Tajemné vápencové pohoří

Vstupte se mnou do brány výjimečných kopců ve východní části Alp - do Mrtvých hor. Vše na co tu narazíte je jiné. Totes Gebirge jsou nízké ale o to víc zrádné, ztratíte se tam RAZ DVA! Pokud je něco náročného, tak vandrování po Mrtvých horách. Dlouhé planiny, vystupující skály, úzké kamenité pěšiny, zvedání nohou, přemýšlení o tom, kam je dáte. Jistota kroku je důležitým aspektem úspěšné túry. Jiný svět, který stoji za návštěvu.
Ps: těšte se na kamzíky ;-)

TERMÍNY:   3 noci mimo civilizaci, jiné Rakousko...

15.8. 2019 - 18.8. 2019 / 4 volná místa


První den po příjezdu zaparkujeme auto dál od civilizace (900 m n. m.) a vydáme se objevovat krásu Mrtvých hor. Cesta povede stoupáním lesem, na skále přes území, které je protkané důlními chodbami. Půjdeme přes les, který minulé roky postihla brutální vichřice. Budete si připadat jako v divočině, kde je všem dnům konec. V cíli na nás čeká nocleh v malebné přírodě, v pohádce - chata Ischlerhütte 1368 m se srdcovou chatařkou Renatou, která umí ten nejlepší guláš ze zvěřiny. Výstup nám zabere pohodové 3,5 hod.

Druhý den se vydáme k nejvyššímu kopci v západní oblasti Mrtvých hor - hoře Schönberg s 2090 metry. Cesta povede mezi klečemi v doprovodu kamzíků. Z vrcholu Schönberg budeme mít možnost hltat výhledy na celé vápencové pohoří se vzdálenými jezery Solné komory. Ze Schönbergu nás čeká trocha horolození po čtyřech a vápencovou divočinou budeme pokračovat dále k další chatě Rinnerhütte s výškou 1470 m. Na této perníkové chaloupce uprostřed lesa se zastavil čas se vším všudy, už chybí jen ten Jeníček a Mařenka. Jedná se o celodenní vytrvalostní pochod cca 9 hod.

Třetí den dáme trocha romantiky u jezera Wildensee, ze kterého můžete ochutnat vodu statusu PITNÁ. Vápencové kopce na chvíli vystřídají měkké pastviny se zelení. Možná něco jako z pekla do pohádky. Já ty Mrtvé hory prostě miluju...
Dále budeme vandrovat alpským terénem do oblasti Loser. Nebudou chybět výhledy na jezero Altausseersee, městečka Solné komory a masiv Dachsteinu. Hlavu složíme na chatě Loserhütte 1504 m, kde budete mít možnost ochutnat famózní domácí krémový řez. Západ slunce a vítání nového dne na této chatě jsou opravdovým zážitkem. Celkový pochod v tento den nám zabere cca 6-7 hod.

Čtvrtý den si ještě před odjezdem půjdeme vyšlápnout na vrchol Loser 1837 m, o který vás zcela jistě nemohu a nechci ochudit. Nejhezčí je to na vrcholu při východu slunce, kdy se i kamzíci teprve probouzejí do nového dne.
Po kochačce sestoupíme zpět k autu a kolem 13 - 14 hod se rozjedeme zpět do Čech. Sladkomilům udělám zastávku ve vyhlášené kavárně v lázních Bad Ischlu, kde si domů můžou odvést domácky dělané pralinky a různé druhy dortíků. Zde zakončíme naši pouť výzev a odměn Mrtvých hor.

 • Výlet je středně těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti červené směrovky + místy černé).
  Pár míst je zajištěno ocelovým lanem, kde je potřeba jistota kroku a nemít strach z výšek.

 • Převýšení:
  1. den nahoru 700 m dolů 150 m,
  2. den nahoru 950 m dolů 840 m,
  3. den nahoru 620 m dolů 570 m,
  4. den nahoru 780 m dolů 1380 m

 • Vhodné pro horaly, sportovní typy, pro které je pohyb přirozenou součástí života. Koncentrace a čistá mysl. Odjedete jako noví s vypraným mozečkem :-)

Totes Gebirge - račte vstoupit

4 100 Kč

zahrnuje:
horského průvodce v malé skupince 6 osob, fotodokumentaci, špunty do uší

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu

ubytování osoba/noc + polopenze (platí se na místě v EUR).  HOTOVĚ.

Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA. 

Ischlerhütte  20 EUR (členové alpenverein 10 EUR) + polopenze (výběr z lístku) cca 25 EUR
Rinnerhütte  20 EUR (členové alpenverein 10 EUR) + polopenze (výběr z lístku) cca 25 EUR
Loserhütte   33 EUR se snídaní + večeře výběr z lístku od 10 EUR 

Útrata během dne: pivo 4 EUR, káva 3,50 EUR, čaj 3 EUR, koláč 3,50 EUR.

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, České Budějovice
Praha odjezd 07:00 hod
Praha návrat cca 21:00 - 22:00 hod (se zastávkou v Bad Ischlu)

Máte zájem zažít dovolenou jinak? Neváhejte rezervovat! 

Rádi byste darovali tento trek blízké osobě? Darujte poukaz...