Koutek zajímavostí, tipů a postřehů. 

 

V dnešní době, kdy je turismus a touha vidět svět z výšky na vzestupu, se nabízí otázka na ožehavé téma aklimatizace. Proč je dobré se aklimatizovat a co se nám případně může stát když aklimatizační část přeskočíme?

Téměř všichni jsme si při toulkách přírodou prošli érou horalek, tatranek a jiných prapodivných cukrů. Na chvíli nás hranáče zasytí, ale po chvíli nám v tom břichu zase kručí a to je otrava! Upečte si domácí sušenky, které řeknou hladu na dobré 2-3hod STOP a nebudou vám připravovat prostředí pro krásné břišní pneu ;-)

Proč nejsou v koši, kam patří? Proč je musíme potkávat u silnic, v řekách i vysoko v horách? Tipněte si, jak dlouho trvá např. rozklad "vajglu" od cigarety. Výběr nejčastějších odpadků a jejich následná doba rozložení. Čtěte, možná budete překvapeni.

Proč nakupujeme zbytečné věci, které naše tělo nepotřebuje a nechce? Proč vyhazujeme potraviny prošlé zárukou? Proč chceme jen to nejkrásnější a největší ovoce a zeleninu? Máme všeho dostatek a přestáváme myslet vlastním selským rozumem. Jedeme zažitý stereotyp ve stádě ovcí, které kupuje to, co mu potravinářský průmysl hodí do regálu.