Klafferkessel II. - klenot mezi klenoty

Vypusťte páru na celý týden a vydejte se se mnou po vysokohorských chodníčcích Schladmindské oblasti krásných a přírodním bohatstvím nabitých Nízkých Taur. Pěšiny byly vybudované již v 15 st. předky, kteří vysoko v horách hledali přírodní bohatství. I na vás čeká bohatství moderní doby v podobě blyštivých horských jezer, divoké vody a majestátních žulových štítů. Náš trek přímo protíná tuto tepnu pokladů, která netrpělivě čeká na objevení.


TERMÍNY:  6 dnů v přírodním klenotu nabitém nóbl výhledy

15.7. 2018 - 20.7. 2018  / OBSAZENO


První den si dáme po příjezdu aklimatizační start. Od parkoviště vystoupáme v pohodě za 2,5 hoďky k první chatě Hochwurzenhütte 1850 m, kde se budete cítit jako v pohádce. Rádler a výhledy na masiv Dachsteinu určitě budou stát zato!

Druhý den už to vezmeme z gruntu a naordinujeme si celodenní túru přes hřebenovku Schladminger-Höhenweg k vrcholu Hochfeldmandl 2082 m  se 360 ° výhledem na celé Schladmindské Taury. Cesta pokračuje přes pohádková jezírka až k chatě Ignaz-Mattis-Hütte 1986 m, jejíž poloha vás uchvátí. Vězte, že na tomto místě vaše tělo zregeneruje eins zwei. Celkový pochod cca 7 hod.

Třetí den protáhneme svaly opět celodenním pochodem přes famózní výhledové místo Rotmandlspitze 2453 m. Z toho místa budeme obdivovat jezera pod námi, která jsou zásobárnou divoké vody pro soutěsku Wilde Wasser. Cesta nás povede přes malebnou chalupu, kde se můžeme občerstvit, až k dalšímu noclehu - Landawirseehütte 1985 m v malebném oudolíčku opět ve společnosti jezer. Vytrvalostní pochod cca 7-8 hod.

Čtvrtý den se vydáme do nitra Taur v čele s nejvyšší horou Nízkých Taur - Hochgolling se 2863 metry. Když počasí a kondice dovolí, vystoupáme na tento impozantní vrchol i my (lezení místy po čtyřech pro kondičně zdatné). Sestup k další chatě následuje na úpatí severní stěny Gollingu přes místo Gollingwinkel, které je právem označováno jako místem božím. Už jen pár krůčků k noclehu na chatě Gollinghütte 1651 m. Čas bez vyjití vrcholu 4,5 hod, s vrcholem Hochgolling cca 7,5 hod.

Pátý den se po snídani vydáme do jezírkového ráje. Při stoupání se budou střídat travnaté pěšinky s kamenitými. Narazíme i na kratičké úseky, kde vám bude na pomoc ocelové lano. Cestou vystoupáme na vrchol jménem Greifenberg, výsoký 2618 m. Z vrcholu již uvidíme kotlinu s horskými jezírky v pozadí s masívem Dachstein. Vášniví fotografové si tu přijdou na své. Při sestupu nás opět nemine kratičký exponovaný úsek, jištěný ocelovým lanem. Za odměnu si pak u jezírek odpočineme a nasajeme atmosféru tohoto vzácného a jedinečného místa. Následuje sestup k chatě Preintalerhütte 1657 m, kde přenocujeme. Čeká na nás přátelská až domácí atmosféra včetně občerstvení. Poloha a okolí chaty je nezapomenutelným zážitkem a odpočinkem. Pochod nám zabere cca 7 hod. 

Šestý den následuje sestup 2,5 hod příjemnou cestou okolo jezera Riesachsee v doprovodu říček a vodopádů. Cestu zakončíme divokou soutěskou. Autobusem se necháme odvézt zpět k autu na parkoviště Hochwurzen a vydáme se směr ČR. Odjezd do ČR kolem poledne.

 • Výlet je středně těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti červené směrovky).
  Trek vyžaduje vytrvalost a fyzickou odolnost, celodenní nošení batohu.

 • Převýšení:
  1. den nahoru 700 m dolů 0 m,
  2. den nahoru 830 m  dolů 720 m,
  3. den nahoru 970 m dolů 970 m,
  4. den nahoru 1000 m dolů 1300 m,
  5. den nahoru 1000 m dolů 1000 m,
  6. den nahoru 80 m, dolů 670 m

 • Vhodné pro aktivní jedince, kteří mají fyzičku v cajku.

Klafferkessel - dvojka                                      

5 900 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob, fotodokumentaci

nezahrnuje:
5x ubytování na chatě, stravu, dopravu, místní bus (5 EUR)

Ubytování osoba/noc + polopenze (platí se na místě v EUR).
Doporučuji dokoupení polopenze. Při nošení vařiče a zásob jídla v těžkém batohu budete na umření již druhý den. 
Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA. 


Hochwurzenhütte   29 EUR se snídaní (členové alpenverein 24 EUR), večeře od 12 EUR
Ignaz-Mattis-Hütte  43 EUR s polopenzí (členové alpenverein 38 EUR)
Landawirseehütte   23 EUR (členové alpenverein 8 EUR), polopenze cca 25 EUR
Gollinghütte             11,80 EUR (členové alpenverein 7,50 EUR), polopenze cca 25 EUR 
Preintalerhütte         11,80 EUR (členové alpenverein 7,50 EUR), polopenze cca 25 EUR 


DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, České Budějovice.
Praha odjezd 08:00 hod
Praha návrat cca 18:00 hod

Máte zájem zažít dovolenou jinak? Neváhejte rezervovat!     

Rádi byste darovali tento trek blízké osobě? Darujte poukaz...