Kotlina s jezery "Klafferkessel"

Tato jedinečná oblast ve vysokohorském terénu s jezírky a jezery je právem označována za jednu z nejkrásnějších oblastí pohoří Nízkých Taur. Ideální vysokohorský terén, kde se střídají travnaté oblé vrcholy s vysokými a majestátními žulovými štíty.

TERMÍNY:  sváteční dny v doprovodu vodopádů, říček, řek a jezer

04.07. 2018 - 07.07. 2018  / OBSAZENO
16.08. 2018 - 19.08. 2018  / OBSAZENO


První den si od parkoviště (1000 m n. m.) vyšlápneme na Gollinghütte do výšky 1643 m. Chata se nachází na konci údolí, kde ji obklopují žulové štíty vrcholů, tolik typické pro tuto oblast. Na ní přespíme a nabereme síly na druhý den. Pohodová chůze cca 2,5 - 3 hod.

Druhý den se po snídani vydáme do již zmiňovaného jezírkového ráje. Při stoupání se budou střídat travnaté pěšinky s kamenitými. Narazíme i na kratičké úseky, kde vám bude na pomoc ocelové lano. Při výstupu se nám otevřou famózní výhledy na nejvyšší horu Nízkých Taur Hochgoliing s jeho 2863 metry a dále pak na nedaleký vápencový masiv Dachstein 2995 m, nejvyšší vrchol spolkové země Štýrska a Horního Rakouska.

Cestou vystoupáme na vrchol jménem Greifenberg, výsoký 2618 m. Z vrcholu již uvidíme kotlinu s horskými jezírky v pozadí s masívem Dachstein. Vášniví fotografové si tu přijdou na své. Při sestupu nás opět nemine kratičký exponovaný úsek, jištěný ocelovým lanem. Za odměnu si pak u jezírek odpočineme a nasajeme atmosféru tohoto vzácného a jedinečného místa. Pochod nám zabere cca 7 hod.

Následuje sestup k chatě Preintalerhütte 1657 m, kde přenocujeme další dvě noci. Čeká na nás přátelská až domácí atmosféra včetně občerstvení. Poloha a okolí chaty je nezapomenutelným zážitkem a odpočinkem.

Třetí den pojmeme odlehčeně a vydáme se za dvěma "nedělními" jezery, ukrytými jako dva zapomenuté poklady nedaleko chaty. I tady si můžete vyzout pohorky a v horkém letním dnu se příjemně zchladit. Výlet k jezírkům tam a zpět cca 4 hod. Zbytek volného času možný odpočinek u chaty či další procházka dle domluvy.

Čtvrtý den následuje sestup k autu příjemnou širokou cestou v doprovodu říček a vodopádů v krásné soutěsce! Odjezd do ČR cca 11:00 hod

 • Výlet je středně těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti červené směrovky). Fyzicky ostřílení být nemusíte, ale minimální fyzická kondice je zde předpokladem. 

 • Převýšení:
  1. den nahoru 600 m  dolů 10 m,
  2. den nahoru 1000 m dolů 1000 m,
  3. den nahoru 660 m dolů 670 m,
  4. den nahoru 90 m dolů 670 m

 • Vhodné pro alpské začátečníky jako seznámení s alpským terénem a převýšením.

"Klafferkessel I." 

4 100 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob, fotodokumentaci, špunty do uší, 

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu

ubytování osoba/noc + možnost dokoupení polopenze (platí se na místě v EUR).
Doporučuji dokoupení polopenze. Při nošení vařiče a zásob jídla v těžkém batohu budete na umření již druhý den. 
Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA. 

Gollinghütte     11,50 EUR (členové alpenverein 7,50 EUR), polopenze cca 25 EUR
Preintalerhütte 11,50 EUR (členové alpenverein 7,50 EUR), polopenze cca 25 EUR
Preintalerhütte 11,50 EUR, (členové alpenverein 7,50 EUR), polopenze cca 25 EUR

DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, České Budějovice.

Praha odjezd 07:00 hod
Praha návrat 17:00-18:00 hod

Máte zájem zažít dovolenou jinak? Neváhejte rezervovat!  

Rádi byste darovali tento trek blízké osobě? Darujte poukaz...