Wetterstein-Karwendel... krása střídá nádheru 

Zugspitze? Ja bitte! Trek na pomezí Bavorska a Rakouska. Vápencové pohoří modelující věže, skalní brány, hřebeny a strmé stěny. Jedinečné výhledy, jiné chaty, jiná mentalita, nevšední zážitky. Putování blízko civilizace, ale přesto daleko v nitru hor. Východy a západy slunce tu mají jiný náboj. Vidíte všechno a všude! Přivedla mě sem náhoda, která se zapsala do dějin a tento trek taky. Padala jsem v úžas každou minutu a to je důvod, proč jsem se rozhodla vám tento kus krásného světa odhalit.

TERMÍN:   potloukání se nitrem mohutných vrcholů, čistá hlava do morku kostí

11.09. 2019 - 14.09. 2019 / OBSAZENO


První den zakotvíme v horské městečku Mittenwald, které na vás dýchne určitým způsobem. Nejde to popsat, každý to musí zažít. Ale to si necháme až na poslední den, protože už by se vám nechtělo do kopců  :-)
Vydáme se pěšinkou lesem, kde na nás občas vykouknou horští velikáni oblasti Karwendelu, cesta vede cikcak nekonečnými serpentýnami. Šutýrky, kořeny, hlína...nic jiného by tu asi člověk nečekal. Vyšplháme se nad hranici lesa a tam už na nás bude čekat chalupa Hochlandhütte 1620 m. Z její terasy...no však už víte ;-) Šefové tu jsou přísní, německá mentalita na vás dýchne ze všech štěrbin... ale to oni jen tak hrají, v duši to jsou krásní lidé, však poznáte sami. Pečou si tu sami chleba, chata nemá žádnou zásobovací lanovku!!
Výstup k chatě cca 4 hod.

Druhý den se necháme vláčet po stopách Yettiho... to určitě ! :-)  Sem tam suťovisko, sem tam pěšinka, sem tam po čtyřech. Dyť víte, že lanovkou s Radkou prostě nepojedete ;-) Z vrcholu Predigstuhl 1920 m uvidíte Mittenwald z výšky s dominantní Zugspitzí a Alpspitzí a pár jezery v údolí. Dále budeme pokračovat dolinou Dammkar až do sedla, odkud se tyčí západní Karwendelspitze. Vede sem lanovka, je to krásné výhledové místo, kde se Alpy začínají zvedat do výšky, tam to vše začíná. Na dohled budou rakouští tyrolští velikáni spolu s jejich ledovci. Škoda, že nemůžeme otáčet krkem 360° jako slepice, určitě by se nám to tu hodilo...
K naší další chatě Brunnsteinhütte 1560 m budeme klesat úzkou pěšinou, kde je potřeba koncentrace kroku a vypnout strach z výšek. Nakonec se přidají i kořeny spolu s jehličnatým lesem, kde jsou jeleni jako doma. Chata si zakládá na regionálních potravinách a kvalitě uvařených jídel. Barbara  a Hans jsou lidé na pravém místě. Od chaty budeme obdivovat masív pohoří Wettersteingebirge a sledovat, kde se budeme pohybovat další den :-)
Putování nám zabere cca 8 hod.

Třetí den budeme mít trochu nabitější (18 km pěškobusu), čeká nás dvouhodinový sestup do údolí, kde nasedneme na bus k jezeru Ferchensee. Stoupat začneme nejdříve po širší šotolince a pak odbočíme do lesa, který nás dovede k masívu Wettersteinwand. Vykoukne z lesa jako dáreček pod stromeček... Přes suťovisko a lesní pěšinku se vyhoupneme do brány Schachentor, kde opět uvidíte severní horskou bránu z jiné perspektivy. Kolem Schachenhausu budeme pokračovat ještě cca 2 hod k poslednímu noclehu. Chata Meilerhütte 2366 m (jsem kámen a kdo je víc) vás uchvátí svojí polohou. Málem mi vypadly oči... Tyčí se tam na vrcholu jako hrad, který se zdá být nedobytný. Přátelé, viděla jsem už hodně chat a dumala nad tím, jak je předci postavili, ale tato zatím vede. Šéfová Marisa vede chatu již 23 let, rozhodně klobouk dolů! Kolem chaty prochází hranice Německa a Rakouska. Pohledy doprava jsou dechberoucí a pohledy doleva ještě víc... :-)

Čtvrtý den ukrojíme v sestupu do údolí 1 300 výškových metrů. Šutýrková cesta klikatící se  na rakouském platu mezi stěnami masivu Wetterstein. Možná si budete připadat jako trpaslíci, kteří nemají žádné slovo, protože to prostě všechno řídí ty velikáni nad vašimi hlavami. Sestoupáme do rakouské vesnice Leutasch, kde sedneme na bus, ten nás odveze zpět za německými přáteli do Mittenwaldu. Zde vám nechám čas na zakoupení nějakých suvenýrů, případně si dáme výbornou kávu na pěší zóně. Domečky s malbami a upřímný život místních se vás dotkne možná více než byste čekali. Možnost nakoupení piva v místním pivovaru.


  • Výlet je těžké náročnosti (viz stupně obtížnosti černé směrovky). Trek vyžaduje koncentraci a jistotu kroku.

  • 1. den nahoru 950 m, dolů 250 m,
    2. den nahoru 1010 m, dolů 1100 m,
    3. den nahoru 1500, dolů 850 m,
    4. den dolů 1350 m

  • Pro mrštné nadšence, kteří věří svým krokům i sami sobě, sportovní typy, kteří mají pěškobus hluboko pod kůží. Strach z výšek je tu nevítaným společníkem. Narazíme na místa, kde je potřeba se chytit lana a použít všechny čtyři končetiny (nejde o dlouhé úseky). Pevné boty a funkční podrážka SAMOZŘEJMOSTÍ! Přijedete domů jako noví, bolesti zad budou tytam ;-)

Wetterstein-Karwendel

 4 800 Kč

zahrnuje:
služby horského průvodce v malé skupince 6 osob, fotodokumentaci, špunty do uší,

nezahrnuje:
3x ubytování na chatě, stravu, dopravu, 2x místni bus (3,70 Eur + 3,20 Eur)

ubytování osoba/noc + snídaně + večeře (platí se na místě v EUR). HOTOVĚ.

Upozornění: KONZUMACE VLASTNÍHO JÍDLA A NÁPOJŮ JE UVNITŘ CHATY ZAKÁZÁNA.

Hochlandhütte     20 EUR (členové alpenverein 10 EUR), + snídaně 9 EUR + večeře od 9 EUR
Brunnsteinhütte   20 EUR (členové alpenverein 10 EUR) +  snídaně 10 EUR + večeře od 10 EUR
Meilerhütte           19 EUR  (členové alpenverein 9 EUR)  + snídaně  10 EUR + večeře od 9 EUR

Útrata během dne: pivo 4,20 EUR, káva 3, EUR, koláč 3 EUR, čaj 2,50 EUR. 
Na chatě Meilerhütte je možnost načepovat pouze horkou převařenou vodu, nebo koupit lahev perlivé vody 1,5 L.
Na chatách není možnost dobití telefonu.


DOPRAVA: Individuálně nebo spolujízdou s průvodcem.
Možný nástup: Trutnov, Hradec Králové, Praha, Plzeň.

Praha odjezd 06:00 hod
Praha návrat cca 20:00-21:00 hod 

Máte zájem zažít dovolenou jinak? Neváhejte rezervovat!   

Rádi byste darovali tento trek blízké osobě? Darujte poukaz...