Alpské chaty - Hütten

Po celém Rakousku jsou rozprostřeny chaty rakouského a německého alpského spolku "Alpenverein". Chaty byly v minulosti stavěny pro ulehčení pobytu v horách, jsou vnímány jako zázemí pro horaly.

Provozovatelé chat jsou milí, srdeční a přívětiví lidé. Bude o vás postaráno jako v bavlnce! Mobil si tam nenabijete, ale zato baterky pro duši na 100%. Na chatách si platíme polopenzi. Večeře je vydatná a chutná, obsahuje 2-3 chody nebo výběr jednoho jídla z lístku.

Alpský spolek má v logu horskou květinu - ALPSKOU PROTĚŽ - nazývanou také jako plesnivec alpský. Je to vytrvalá bylina, pokrytá bílou plísní.

po nelehkém výstupu vydatná polopenze...

Neobyčejné chaty stojí na neobyčejných místech v různých výškách od 1600 m po 3000 m nad mořem.

V chatách se noclehuje povětšinou v tzv. "lágrech". Každý horal má svoje místo a k tomu pěkně načechraný polštářek! 

Ceny rakouských služeb a potravin jsou vyšší, mnohdy i o 50%. Připlácíte si ovšem za kvalitu a nadstandard pohostinství jako takového. Nečekejte párek v rohlíku, hranolky ani "smažák". To je pouze železná košile návyku, který ne a ne ČR opustit.


Pokud se rozhodnete do Alp vyjíždět častěji, je výhodné si zakoupit členství v alpském spolku "Alpenverein". Přenocování na chatě vás pak vyjde levněji, někdy až o 50%. 
V případě zájmu či bližších informací mě kontaktujte, s prvním příhlášením ráda pomůžu!